4.9/5 - (10 امتیاز)

امروز می‌خواهیم درباره شهر فرماگوستا یکی از جذاب‌ترین شهرهای کشور قبرس شمالی بیشتر بدانیم. کشور قبرس شمالی به واسطه نزدیک بودن فرهنگ و طبیعت بسیار زیبا و جذابی که دارد مقصد بسیاری از گردشگران از سراسر دنیا شده از طرف دیگر خیلی عظیمی از افراد دوست دارند که این کشور مهاجرت کنند. یکی از بزرگترین جاذبه‌های گردشگری این شهر مکان‌های تاریخی بسیار زیبا و دیدنی آن است که به همین واسطه گردشگران زیادی مشتاقند تا این آثار را از نزدیک ببینند. سواحل زیبا مراکز خرید متنوع و نظم شهریه قابل تحسین از دیگر نکات مثبت این شهر است. آیا تا به حال به آنجا سفر کرده‌اید؟ بیایید بیشتر آشنا شویم.

هر شهری دارای مناطق مهم با جاذبه‌های تاریخی گردشگری طبیعت و یا موارد دیگر است که بیشتر مردم به همین دلیل به آنجا سفر می‌کنند. شهر فامانگوستا نیز از این قاعده مستثنا بعد از پایتخت کشور شمالی این شهر دومین شهر مهم کشور است. این شهر نیست همه ساله همانند تمامی کشور قبرس شمالی پذیرای میهمانانانی از سراسر دنیا اگر صمیم دارید برای سرمایه‌گذاری و یا اقامت دانشجویی به این کشور مهاجرت کنید با مشاوران گروه سرمایه‌گذاری کارگر تماس بگیرید. کارشناسان ما با تجربه بالا و ارائه پیشنهاداتی با پایین‌ترین ریسک ممکن شما را به یک سرمایه‌گذاری مطمئن متصل خواهند کرد.

تاریخچه کوتاهی از شهر فاماگوستا

ابتدا باید از نام این شهر شروع کنیم. اگر بخواهیم به تاریخچه این شهر بازگردیم فاماگوستا یک نام یونانی است اما از آنجایی که در زمان تشکیل کشور قبرس شمالی و تقسیم شدن آن جنگی رخ داد و در آن ارتش ترکیه دخالت کرد بخش ترک زبان آن را تحت سلطه خود درآورد. به همین دلیل است که مردم این کشور یعنی قبرس شمالی به دو زبان یونانی و رکی استانبولی صحبت می‌کنند. وقتی شهر عکا در فلسطین امروزی سقوط کرد مسیحیان این شهر به فاماگوستا که در آن زمان روستای کوچکی بیشتر نبود هجرت کردند و در مدت کوتاهی این روستا به یک شهر ثروتمند در جهان مسیحیت بدل شد.

فاماگوستا

بناهای تاریخی زیبا در فاماگوستا

 

اما این تمام ماجرا نبود این شهر بحران‌های زیادی را هم پشت سر گذاشت. در سال ۱۳۷۲ جنوا و در سال ۱۴۸۹ ونیز شهر را تسخیر کردند. بعد از ورود ونیزی‌ها به شهر اقدام به بازسازی دیوارهای امنیتی و استحکامات شهر پرداختند و آن را پای درس کشور قبرس اعلام کردند. اگرچه بخش بسیاری از این شهر توسط عوامل طبیعی مثل زلزله از بین رفت و هم اکنون بخش کوچکی از آن دارای سکنه و جریان داشتن زندگی است اما بدون شک یکی از بهترین معماری های نظامی در آن زمان مهندسی شده بود. هنوز هم بخش کوچکی از آن معماری در این شهر وجود دارد که گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می‌کند.

آشنایی با شهر فاماگوستا

فاماگوستا بعد از پایتخت کشور (لفکوشا)، و شهر ساحلی گیرنه بزرگترین شهر کشور قبرس شمالی می باشد. فاماگوستا دارای اهمیت خاصی از جهت دارا بودن دانشجو در سراسر کشور میباشد. جمعیت شهر 40 هزار نفر و جمعیت دانشجو 22500 نفر می باشد که این رقم موقعیت بسیار خوبی را برای سرمایه گذاران و کسانی که به دنبال درآمد و سرمایه گذاری به ارز قدرتمند پوند انگلستان فراهم می کند. همچنین سرمایه گذاری در املاک تجاری از طریق تامین نیاز دانشجویان و خانواده دانشجویان با توجه به نیاز های موجود، زمینه خوبی برای سرمایه گذاری فراهم گردیده است.

منطقه اسکله به ویژه محدوده مخصوصی که به لانگ بیچ معروف است دارای پتانسیل بسیار بالایی برای سرمایه گذاری در زمینه خرید ملک، آپارتمان و زمین در فاماگوستا می باشد. با توجه به اعلام عوامل دولتی و آنالیز بازار در منطقه لانگ بیچ در طی 36 ماه اخیر شاهد افزایش 100 درصدی املاک در کل منطقه هستیم. با توجه به رشد ارزش قیمت ارزهای قدرتمند از تابستان سال 95 تا تابستان 98 به میزان 400 درصد، به طور کل ارزش سرمایه گذاری املاک برای ایرانیان در بازده سه سال حداقل (400 +100 = 500) درصد یعنی 5 برابر افزایش داشته است و قطعاً در سال‌های آینده بیشتر هم خواهد شد.

مراکز مهم در شهر فاماگوستا

دیوار محافظ ساحلی : در نقطه شروع فاماگوستا در قبرس، در کنار ساحل یک دیوار بزرگ و بلند وجود دارد. باستان شناسان در مورد این دیوار این گونه تحلیل کرده اند که این دیوار جهت محافظت از شهر در مقابل بیگانگان ایجاد شده است. همونطور که در بخش تاریخچه هم گفتیم یکی از جذاب‌ترین و مدرن ترین نمونه‌های برجسته نظامی در این شهر واقع شده که دیوار محافظ ساحلی یکی از آنها است. در آن زمان‌ها استحکامات و دیوارهای نسبتاً بلند تزیین کننده امنیت شهر بوده و این دیوارها به بهترین و محکم‌ترین شکل ممکن ساخته می‌شدند و از نظر معماری نیز بسیار پیچیده بودند. پیشنهاد می‌کنیم اگر فرصت کردید سری به آنجا بزنید.
مسجد لالا پاشا و میدان نامیک کمال : قدم زدن در کوچه پس کوچه های شهر فاماگوستا لذتی خاص دارد. یک مسجد در این شهر است که پیش از این کلیسا بوده و مسجد لالا پاشا نام دارد. مطمئناً اگر آن را از نزدیک ببینید محو زیبایی و جمال آن خواهید شد معماری این مسجد بسیار زیبا و چشم نواز است. از دیگر نقاط دیدنی شهر که در پیاده روی می توان از آن دیدن کرد، میدان نامیک کمال است. این میدان دارای طراحی متصل به فرد و با اصالت است که با قدم زدن در محیط آن لذت بی‌نظیری از پیاده‌روی خواهید برد این موضوع را تجربه نکنید به خوبی درک نخواهید کرد.
فاماگوستا

مسجد لالا پاشا در شهر فاماگوستا

 

مرکز خرید سیتی مال : مرکز خرید همیشه جذاب بوده به خصوص برای بانوان یک مرکز خرید کامل پر از اجناس متنوع که حس و حال خوبی را به شما منتقل می‌کند در مقایسه با دیگر شهرهایی که در قبرس شمالی هستند، شهر فاماگوستا در قبرس مدرن تر بوده و در آن مراکز خرید بسیار زیاد و متنوعی دیده می شود. مرکز خرید سیتی مال از جمله بزرگترین فروشگاه هایی است که در قبرس شمالی است و در این شهر ساخته شده است. این مرکز خرید در فاصله نزدیک به جاده شهید ابراهیم کاظم قبرس قرار دارد. همانطور که گفتیم تنوع در این بازار بسیار زیاد است و اگر قصد خرید دارید بهترین مرکز خرید همین است.
منطقه حفاظتی کارپاز: یک منطقه حفاظتی بسیار ارزشمند در کارپاز قرار دارد که در نزدیکی شهر فاماگوستا است. در این منطقه حفاظتی می توان گونه های جانوری و گونه های گیاهی قبرس را مشاهده کرد که دیدن آن ها برای گردشگران بسیار لذت بخش می باشد.
برچسب ها
#شهر #فاماگوستا

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط